Ustrońskie plaże

Wychodząc z naszego obiektu najłatwiej dojść do plaży nowowybudowaną, oświetloną i rzadko uczęszczaną przez pojazdy aleją (ulica Okrzei). Dojście do plaży zajmuje nam nie więcej niż 8-9 minut spokojnego spaceru. Dochodząc do brzegu morza skierujmy się ok. 50 metrów w prawo. Dojdziemy do plaży strzeżonej przez wykwalifikowanych ratowników, na którą góruje ładny klif. Bezpośrednio na plaży znajduje się również duży bar zapewniajacy zarówno zakup napoi, lodów, przekąsek jak i posiadający ofertę gastronomiczną. Nieco powyżej plaży, na ostatnim odcinku ulicy Okrzei jest kilka smażalni ryb, sklepy spożywcze oraz inne punkty gastronomiczne.

Im dalej w kierunku wschodnim, tym plaże bardziej ciche i mniej zaludnione. Wyjątkowo uroczym miejscem, które polecamy szcególnie Gościom poszukującym spokoju są plaże w okolicy ujścia do morza Rzeki Czerwonej, około 5,5 km na wschód od Ankera. Najlepiej dojechać tam autem lub rowerem. Są to miejsca kameralne, zapewniające możliwość odpoczynku z dala od tłumów, gdzie otoczeni szumem morza mamy możliwość np. oddania się lekturze książki. W mniej słoneczny dzień polecamy spacer plażą w kierunku wschodnim do miejscowości Gąski (ok. 8 km od Ankera), gdzie można wejść na 50 metrową (druga pod względem wysokości na polskim wybrzeżu) latarnię morską z 1877 r, która jest udostępniona do zwiedzania przez cały rok.

Im dalej w kierunku zachodnim, tym plażowiczów więcej. Tam znajdziemy jednak również więcej punktów gastronomicznych, jak i mola widokowe.